Nasze działania

W okresie swojego dotychczasowego funkcjonowania Fundacja wsparła szereg podmiotów medycznych.  W formie darowizn sprzętu i urządzeń medycznych przekazaliśmy:

  • plecak ratowniczy dla OSP Szynkielów,
  • nowoczesny aparat ultrasonograficzny dla Szpitala im. Pirogowa w Łodzi,
  • Pulsoksymetr i Pompę infuzyjną dla Szpitala Klinicznego nr 4, przy ul. Spornej w Łodzi,
  • Erbotom wraz z wyposażeniem dla Oddziału Rozrodczości i Endoskopii Ginekologicznej w CZMP
    w Łodzi,
  • sprzęt ratowniczy jako doposażenie karetek dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łodzi,
  • sprzęt laboratoryjny dla ZOZ Dermatologicznego w Łodzi,
  • aparat do automatycznej dializy otrzewnej dla Kliniki Nefrologii i Dializoterapii w CZMP w Łodzi.

Fundacja przekazała także środki finansowe na doposażenie Ośrodka Zdrowia w Parzęczewie i Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Medical Magnus. Dodatkowo nasza Fundacja przekazała także różnym instytucjom działającym dla potrzeb ochrony zdrowia w Łodzi i w całym regionie łódzkim szereg drobnych urządzeń i sprzętu medycznego, które nie zostały wykazane w powyższym zestawieniu.

AKTUALNOŚCI

Grudzień 2023

Najnowszym działaniem Fundacji było przekazanie przez Prezesa doktora Marka Krochmalskiego plecaka medycznego dla OSP Szynkielów. Plecak spełnia wszystkie wymagania zawarte w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Materiał, z którego jest wykonany posiada atest trudnopalności, jest wodoodporny, wytrzymały i w pełni zmywalny co umożliwia łatwą dezynfekcje. 

Po otwarciu komory głównej ratownik ma dostęp do całego wyposażenia zestawu, który umożliwia udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, poprzez m. in.: zabezpieczenie i przywrócenie drożności dróg oddechowych, prowadzenie oddechu kontrolowanego lub wspomaganego, unieruchomienie złamań i zwichnięć, tamowanie krwotoków czy opatrywanie ran.

Dziękujemy strażakom 👨‍🚒 za ich niezwykłą pracę i apelujemy 📢, żeby w tym zagonionym przedświątecznym okresie być ostrożnym i dbać o swoje bezpieczeństwo. 💙

Poniżej krótka fotorelacja z przekazania daru Fundacji Zdrowia Ziemi Łódzkiej:

Adres:

Fundacja Zdrowia Ziemi Łódzkiej
ul. Mikołaja Kopernika 38
90-552 Łódź